Британія і ЄС домовилися про основні питання по Brexit, переходять до нового етапу

Дзеркало Тижня 1
Британія і ЄС домовилися про основні питання по Brexit, переходять до нового етапу

Сторони нарешті досягли домовленості щодо одного з ключових пунктів угоди - контролю на британсько-ірландської кордоні.

Єврокомісія і Великобританія заявили про те, що вирішили основні питання, що стосуються умов виходу Великобританії з Євросоюзу і тепер переходять до наступного етапу переговорів. Такі підсумки ранкової зустрічі в четвер прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей і глави ЄК Жан-Клода Юнкера.

Вони затвердили доповідь переговірників, де зафіксовані домовленості по кожному з ключових питань переговорів про Brexit - прав громадян, ірландського кордону та фінансових зобов'язань, а також деяких додаткових питань.

Як повідомляє BBC, сторони нарешті досягли домовленості щодо одного з ключових пунктів угоди — контролю на британсько-ірландської кордоні.

Сторони погодилися з тим, що на кордоні Північної Ірландії та Ірландії не буде жорсткого прикордонного контролю, а всі діючі угоди, що стосуються перетину цієї ділянки кордону, залишаться в силі після виходу Великобританії з ЄС.

У свою чергу, голова Європейської ради Дональд Туск назвав майбутній етап переговорів, який буде в першу чергу стосуватися торговельних відносин, найскладнішим для обох сторін.

Він нагадав, що Лондон раніше просив ввести дворічний перехідний період, в рамках якого Сполучене Королівство буде залишатися частиною "єдиного ринку" ЄС і Митного союзу, що дозволить громадянам і бізнесу адаптуватися до нових політичних і економічних взаємин між Лондоном і Брюсселем.

Туск висунув свої умови на перехідний період - Великобританія дотримується всього законодавство ЄС, включаючи нові нормативні акти, виконує бюджетні зобов'язання у судовій сфері підпорядковується нагляду з боку судових інстанцій ЄС.

Як повідомлялося раніше, Великобританія і Євросоюз у понеділок, 4 грудня, в черговий раз не змогли домовитися про умови Brexit але поспішили запевнити, що не все втрачено. Обидві сторони підтвердили, що підсумкових домовленостей так і не було досягнуто, незважаючи на дружній тон обговорення.

Євросоюз відмовлявся обговорювати те, як будуть будуватися торговельні відносини з Британією, поки не будуть вирішені інші проблеми.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter