Це не допоможе: Порошенко заявив, що Україна більше не повернеться до позаблокового статусу

Новое Время
Це не допоможе: Порошенко заявив, що Україна більше не повернеться до позаблокового статусу

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна більше не повернеться до позаблокового статусу.

На думку Порошенка, ані позаблоковий статус, ані нейтральність не допомогли Україні впоратись з російською агресією, повідомляє прес-служба глави держави.

"В цій ситуації жодний нейтралітет, жодна позаблоковість не допомогли б Україні. Тепер вже зрозуміло, що це казки, якими агресор заколисує свою потенційну жертву", - наголосив президент.

Крім того, за його словами, не допоміг Україні і Будапештський меморандум.

"Кремль розпочав гібридний наступ на демократичний світ, розпочав війну за свій світопорядок. Світопорядок, де існує право сили і воля царя, а не сила права і воля народу", - сказав Порошенко.

8 червня Верховна Рада відновила курс України на членство в НАТО як одну із засад зовнішньої політики. За відповідний законопроект №6470 проголосували 276 народних депутатів.

Документ передбачає, що тепер однією з основ зовнішньої політики буде поглиблення співпраці України з НАТО з метою отримання членства в організації.

Також повинні бути внесені зміни в закон про основи внутрішньої і зовнішньої політики від 1 липня 2010 року, і в закон про основи національної безпеки України від 19 червня 2003 року.

Вперше, курс на вступ України в НАТО був взятий при президенті Вікторі Ющенко (2005-2010).

Однак, після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича в 2010 році, парламент закріпив на законодавчому рівні позаблоковий статус України, в свою чергу, скасований Радою в 2014 році після Революції Гідності.