Яра: Росія – захисник Європи, який врятував життя від фашизму. Це російський радянський солдат

Гордон 1
Яра: Росія – захисник Європи, який врятував життя від фашизму. Це російський радянський солдат

У свідомість європейців вселяють негативний образ РФ, щоб виправдати "будь-які злочини проти Росії", заявила в ефірі телеканала "Россия 1" віце-спікер Державної думи Росії Ірина Ярова.

"Репутація у Росії – це захисник Європи, який врятував життя від фашизму, розумієте? Це російський радянський солдат, ось це наша репутація, та, яку сьогодні затоптують у Європі", – розповіла вона.

На думку Ярової, отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля в Лондоні і подальші звинувачення на адресу Росії є частиною антиросійської інформаційної кампанії.

"Усе, що відбувається сьогодні, розраховано на і так уже слабку нервову систему британців і європейців. Але це не можна недооцінювати. Стереотипи – дуже сильна річ. І стереотипи як форму психологічної війни використовують Великобританія і США ще із 1912 року. Вони створювали цілі школи з масового впливу на масову свідомість людей. Для нас висновок один – не рефлексувати", – заявила вона.

Віце-спікер Держдуми розповіла, що у росіян має бути "серйозний внутрішній оптимізм", тому що Захід "дуже хвалив" Росію за її демократизацію, коли країна була слабкою і могла втратити суверенітет.

"Росія сьогодні – єдиний суб'єкт міжнародного права, що здатний захистити себе й інші суверенні держави, які опиняються під прицілом тієї ж Великобританії", – наголосила вона і додала, що РФ захищена від США "генетично".

66-річного Скрипаля і його дочку Юлію госпіталізували 4 березня із симптомами отруєння. Також у лікарню доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля в Солсбері.

Міністр закордонних справ Борис Джонсон 6 березня заявляв, що Великобританія буде жорстко реагувати на будь-які докази участі РФ у ймовірному отруєнні Скрипаля, аж до зниження рівня представництва на футбольному чемпіонаті у 2018 році.

12 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. За її словами, Кремль має надати пояснення щодо події до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Мей також домовилася з президентом Франції Еммануелем Макроном про спільну відповідь на агресивні дії РФ.

13 березня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не буде відповідати на вимогу уряду Великобританії надати до вечора 13 березня пояснення щодо отруєння Скрипаля.

Цього самого дня МЗС РФ стало вимагати від Великобританії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.