У Нідерландах хочуть скасувати закон, що дозволив організувати референдум про асоціацію України з ЄС

Гордон 1
У Нідерландах хочуть скасувати закон, що дозволив організувати референдум про асоціацію України з ЄС

У Нідерландах хочуть скасувати ухвалений у 2015 році закон, який став причиною проведення референдуму щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною. Про це повідомляє місцеве видання De Volkskrant.

Ініціатива належить новій керівній коаліції.

Закон дає змогу на консультативному референдумі визначити ставлення громадян до рішення уряду. Такий закон є тільки в Нідерландах.

Противники планів коаліції пропонують провести референдум "про скасування референдуму". Зокрема, Тьєррі Боде з Демократичної партії обіцяє "зробити все можливе, щоб зберегти референдум".

6 квітня 2016 року в Нідерландах відбувся референдум про ратифікацію угоди між Україною та ЄС. 61% респондентів висловився "проти" парламентського акта від 7 липня 2015 року.

15 грудня 2016 року на саміті у Брюсселі лідери Євросоюзу підтримали запропонований Нідерландами компроміс, покликаний розблокувати імплементацію Угоди про асоціацію. Зокрема, на вимогу голландської сторони європейські лідери визнали, що угода не є кроком до одержання перспективи членства України в ЄС, не є гарантією колективної безпеки, військової чи фінансової допомоги, а також не дає українцям права на проживання чи роботу у країнах Євросоюзу.

16 грудня 2016 року уряд Нідерландів ухвалив проект повторної ратифікації документа.

31 січня 2017 року в парламенті Нідерландів було зареєстровано законопроект щодо ратифікації Угоди про асоціацію Україна – ЄС. 23 лютого закон про ратифікацію підтримало 89 депутатів другої палати парламенту Нідерландів, 55 проголосувало "проти".

30 травня Сенат Нідерландів (верхня палата парламенту) проголосував за ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС у повному обсязі набула чинності 1 вересня.