Європарламент закликав відмовитися від використання "шкідливої" продукктів "Лаборатории Касперского"

Гордон
Європарламент закликав відмовитися від використання

Європейський парламент закликав припинити використання продуктів "Лаборатории Касперского". Відповідну резолюцію ЄП ухвалив 13 червня, повідомляє Euractiv.

Документ підтримали 476 парламентарів, 151 проголосував проти і 36 утрималися.

У резолюції продукти "Лаборатории Касперского" назвали "шкідливими", депутати також закликали вивчати програмне забезпечення, яке використовують у різних установах.

Директор "Лаборатории Касперского" Євген Касперський сказав, що голосування Європарламенту "заохочує кіберзлочинність в Європі". Він оголосив, що компанія припиняє свою роботу із поліцейським агентством Europol у межах проекту No More Ransom.

Комісар ЄС із цифровх технологій Марія Габріель раніше заявляла, що використання продуктів "Лаборатории Касперского" в Єврокомісії "дуже обмежене".

Резолюція також закликає покращити взаємодію між країнами в питаннях кібербезпеки.

У вересні 2017 року всі державні установи США зобов'язали відмовитися від використання антивірусів "Лаборатории Касперского". Міністерство внутрішньої безпеки США заявило, що "Лаборатории Касперского", імовірно, співпрацює із російськими спецслужбами і Кремлем, тому користування програмним забезпеченням може загрожувати національній безпеці США і сприяти здійсненню кібератак.

У грудні 2017 року використання антивірусів "Лаборатории Касперского" заборонили в урядових установах Великобританії та Литви.