Троє з восьми кандидатів в президенти РФ не має наміру допомагати терористичним "ЛДНР" – опитування

Гордон
Троє з восьми кандидатів в президенти РФ не має наміру допомагати терористичним

Троє кандидатів у президенти Росії не збираються підтримувати терористичні республіки "ДНР" і "ЛНР", четверо готові до такої допомоги. Так кандидати відповіли на програмні запитання про внутрішній та зовнішньополітичний порядок денний у межах бліц-опитування видання РБК. Чинний президент РФ Володимир Путін в опитуванні участі не брав.

Проти допомоги не підконтрольним Україні територіям висловилися Григорій Явлінський ("Яблоко"), Ксенія Собчак ("Гражданская инициатива") і Борис Титов ("Партия роста"). Вони вважають Донбас українською територією і виступають за закінчення військового конфлікту і початок економічного відновлення регіону.

Володимир Жириновський (ЛДПР), Павло Грудінін (КПРФ), Максим Сурайкін ("Коммунисты России") і Сергій Бабурін ("Российский общенациональный союз"), навпаки, виступають за підтримку "ДНР" і "ЛНР".

Грудінін, Сурайкін і Бабурін вважають, що "бандерівська влада" в Україні заважає відносинам між народами двох країн, Жириновський зі свого боку запевняє, що на Донбасі живуть росіяни, яким, крім РФ, ніхто не допоможе.

Військовий конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Українські військові протистоять проросійським бойовикам, які частково контролюють Донецьку і Луганську області. У травні 2014 року угруповання "ДНР" і "ЛНР" провели "референдуми" про незалежність, але їх результати не визнала навіть Росія, яка підтримує бойовиків на Донбасі.

Президентські вибори у РФ пройдуть 18 березня 2018 року, за цей пост боротиметься вісім осіб.