Статус Єрусалима повинен бути визначений за столом переговорів - генсек ООН

Новое Время
Статус Єрусалима повинен бути визначений за столом переговорів - генсек ООН

Питання про статус Єрусалиму має бути вирішене в рамках двосторонніх переговорів, на основі відповідних резолюцій Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН і з урахуванням інтересів палестинського і ізраїльської сторін, заявив журналістам Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, передає Центр новин ООН.

"Вступивши на посаду Генерального секретаря, я з першого ж дня постійно виступаю проти будь-яких односторонніх заходів, які підривали б перспективи м ира для ізраїльтян і палестинців... Що стосується рішень по Єрусалиму, то вони повинні бути прийняті в рамках домовленостей щодо остаточного статусу безпосередньо між двома сторонами на основі відповідних резолюцій Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН з урахуванням законних інтересів як палестинської, так і ізраїльської сторін ", - заявив глава ООН.

Гутерріш зазначив, що "розуміє, які тісні узи пов'язують багатьох людей з Єрусалимом" і заявив, що "альтернативи рішенню про дві держави немає. Немає ніякого запасного плану".

"Законні сподівання обох народів зможуть бути реалізовані тільки на основі рішення про дві держави, що живуть пліч-о-пліч у мирі, безпеці і визнають один одного, при тому, що Єрусалим буде столицею і Ізраїлю, і Палестини, а остаточне врегулювання буде досягнуто в ході переговорів з усіх питань остаточного статусу ", - підкреслив Гутерріш.

Він пообіцяв докласти всіх зусиль для надання підтримки ізраїльським і палестинським лідерам, сприяти їх поверненню до предметних переговорів, реалізувати прагнення до міцного миру для цих народів.

Раніше повідомлялося, що Ангела Меркель відмовилася підтримати рішення Трампа по Єрусалиму.

Нагадаємо, що 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалимстолицею Ізраїлю. Глава Білого дому назвав це рішення "довгоочікуваним кроком" для просування близькосхідного мирного процесу і досягнення довгострокової угоди.

За словами прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, за священними місцями в Єрусалимі збережеться статус-кво, буде забезпечена свобода віросповідання для євреїв, християн і мусульман.

Президент Палестини Махмуд Аббас заявив, що рішення Дональда Трампа нівелює всі спроби Вашингтона встановити мир між Ізраїлем і Палестиною.

Статус Єрусалима є одним з найгостріших питань в арабо-ізраїльських відносинах. Палестинська влада має намір зробити Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.