Генпрокурор не повинен бути шоуменом, – Сергій Соболєв

ZIK 2

Сергій Соболєв нагадав генпрокурору Луценку, що він може понести відповідальність за те, що публічно звинуватив Міхеїла Саакашвілі ще до вироку суду.

Про це розповів народний депутат України Сергій Соболєв в ефірі програми «Vox populi» на телеканалі ZIK.

Народний депутат зауважив, що головне питання сьогодні полягає не в тому, як обирають генпрокурорів, а під що обирають прокурорів?

«Хочу нагадати, що ми не голосували за Юрія Луценка. І коли за декілька годин до голосування особисто під нього змінюють закон, і особа без юридичної освіти стає генеральним прокурором, то які зараз зауваження щодо поведінки можна пред’являти?», – зазначив Соболєв.

Депутат підкреслив, що генеральний прокурор не може бути шоуменом, а має бути відповідальним юристом, який зобов’язаний досконально знати зокрема і юридичну базу, та брати на себе відповідальність.

«Юрій Луценко має розуміти, що є відповідальною особою по всіх справах Генпрокуратури – і по справах народних депутатів, і міністрів, і президента та його оточення. Проте в Україні, на жаль, продовжують працювати виключення з правил, коли закон діє тільки для ворогів, а для своїх – як завжди», – констатував народний депутат.

Також він повідомив, що нагадав генпрокурору за відповідальність, яку він може понести в наслідок публічних звинувачень Саакашвілі задовго до вироку суду.

«Я нагадав пану Луценку про справу азербайджанського правозахисника проти держави Азербайджан в Європейському суді з прав людини. У цій справі прокурор дозволив собі у суді назвати правозахисника злочинцем, за що тепер держава 8-ий рік сплачує цій особі компенсацію. Відтак, тільки суд може встановити такий статус особи», – підсумував Сергій Соболєв.