Рада провалила створення кредитного реєстру НБУ

Сегодня 2
Рада провалила створення кредитного реєстру НБУ

Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект про створення та ведення кредитного реєстру Національного банку України (НБУ). За прийняття законопроекту № 7114-д проголосували лише 188 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів. У підсумку законопроект був повернутий до комітету для підготовки до повторного другого читання.

При цьому спікер парламенту Андрій Парубій перед голосуванням відзначав, що законопроект погоджений з урядом і НБУ.

Депутатський законопроект авторства керівника парламентського Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайла Довбенко був зареєстрований 15 листопада пізно ввечері за підсумками засідання комітету, яке проходило без журналістів.

Раніше в Нацбанку висловлювали побоювання щодо того, що в разі прийняття альтернативного законопроекту будь-хто зможе зареєструвати кредитне бюро і автоматично отримати конфіденційну інформацію про позичальників банків.

Як відомо, практика ведення кредитних реєстрів поширена як мінімум в 14 країнах єврозони, де державні кредитні реєстри плідно працюють одночасно з приватними кредитними бюро. Зокрема, це такі країни, як Австрія, Болгарія, Чехія, Румунія, Португалія.

Раніше експерти відзначали, що реєстр дозволить банкам бачити, хто з потенційних позичальників вже мав проблеми з погашенням минулих боргів, і відповідно оцінювати в майбутньому ризики їх кредитування. У той же час, як відзначають юристи, нинішнього законодавчого регулювання недостатньо для реалізації такого проекту.