Генерал порівняв "хлібне" і "шкільне" перемир'я на Донбасі

Сегодня 11
Генерал порівняв
Під час "хлібного" перемир'я бойовики регулярно порушували режим припинення вогню, а ось зараз, коли "шкільне", обстріли майже припинилися. Про це розповів в інтерв'ю "Апострофу" командувач силами оперативно-тактичного угруповання "Луганськ" (луганський напрямок) генерал-майор Олег Мікац.

На питання, чи дотримуються бойовики на Донбасі перемир'я, він відповів: "Так. До початку "шкільного перемир'я" у нас було так зване "хлібне перемир'я"- там порушень було більше. Але, незважаючи на це, за той час, скільки воно тривало, кількість поранених з нашого боку зменшилася більш ніж на 100 осіб".

Генерал зазначив, що на луганському напрямку обстрілів практично немає.

"А з 25 серпня почалося "шкільне перемир'я". Якщо брати по нашому напряму, то кількість обстрілів у нас зведено практично до нуля. І за цей час, слава Богу, у нас не було жодного пораненого або вбитого. Тому можна скільки завгодно розповідати, що це перемир'я - "зрада" і все інше. Так що - так, перемир'я зараз дотримується", - сказав Мікац.

Він також зазначив, що якщо обстріли і відбуваються, то вони безцільні, аби потурбувати зайвий раз.
"Але я не бачу користі від такої війни, коли одні виходять на кілометр, другі - і починається: цей дає кулеметну чергу, там міну кинули - і так цілий день йде. Мова не йде про нанесення серйозного збитку супротивникові - це просто турбуючий вогонь по обидва боки. А дивишся - там "200", там - "300", і в основному через випадкову кулю або міну, яка випадково прилетіла", - додав генерал.
Як розповідав координатор групи "Інформаційний опір", військовий експерт Костянтин Машовець, Росія зриває "шкільне перемир'я" заради трьох цілей. За його словами, Москва не зацікавлена в перемир'ї на Донбасі і робить все для його порушення.