Поліція і прокуратура викрили схему випуску на ринок "сміттєвих" цінних паперів на суму майже 25 млрд грн. ФОТОрепортаж

Цензор.НЕТ 4

Про це "Цензор.НЕТ" розповіла спікер Департаменту захисту економіки Нацполіції Наталія Калиновська.

За її словами, оперативники Департаменту захисту економіки Нацполіції встановили групу осіб, яка займалася фінансовими махінаціями на фондовому ринку. Зокрема, штучно завищувала вартість цінних паперів підконтрольних емітентів, а потім реалізовувала їх підприємствам реального сектора економіки. На даний момент правоохоронці встановили організатора злочинної схеми і посадових осіб фондових бірж, які в ній були задіяні.
Читайте также на "Цензор.НЕТ": Миссия МВФ начала проверку Нацкомиссии по ценным бумагам и фондовому рынку
"Зловмисники штучно і контрольовано збільшували вартість так званих "сміттєвих" цінних паперів, емітентом яких були підконтрольні організатору фіктивні підприємства. Шляхом злочинних маніпуляцій ціна збільшувалася в 20 разів. За свої послуги отримували 2-3 відсотки від загальної біржової вартості цінних паперів", - повідомила Калиновська.
Покупцями таких "цінних" паперів були підприємства реального сектора економіки (інвестиційні фонди, страхові компанії), які використовували їх у своїх злочинних схемах.
Таким чином, щомісяця зазначеною злочинною групою реальному сектору економіки реалізовувалося "сміттєвих" цінних паперів на загальну суму понад 1 млрд гривень. За попередніми даними, учасники фінансових угод щомісячно отримували за свої послуги мільйонні прибутки.
Також читайте: Київські податківці запобігли незаконному відшкодуванню підприємству майже 137 млн грн ПДВ
Унаслідок даної злочинної діяльності на фондовому ринку України в даний час перебувають в обігу "сміттєві" цінні папери 38 емітентів на загальну суму, необґрунтовано завищеної капіталізації майже 25 млрд грн.
Правоохоронці провели 34 санкціоновані обшуки. Зокрема, в приміщеннях фондових бірж, офісах компаній, задіяних у "схемі", в тому числі фіктивних, а також за місцем проживання фігурантів справи та інших осіб, причетних до злочину.
Правоохоронці вилучили понад 50 печаток підприємств та документацію, яка підтверджує протиправну діяльність.
Поліція і прокуратура викрили схему випуску на ринок сміттєвих цінних паперів на суму майже 25 млрд грн 01Поліція і прокуратура викрили схему випуску на ринок сміттєвих цінних паперів на суму майже 25 млрд грн 02Поліція і прокуратура викрили схему випуску на ринок сміттєвих цінних паперів на суму майже 25 млрд грн 03Поліція і прокуратура викрили схему випуску на ринок сміттєвих цінних паперів на суму майже 25 млрд грн 04Поліція і прокуратура викрили схему випуску на ринок сміттєвих цінних паперів на суму майже 25 млрд грн 05Поліція і прокуратура викрили схему випуску на ринок сміттєвих цінних паперів на суму майже 25 млрд грн 06Поліція і прокуратура викрили схему випуску на ринок сміттєвих цінних паперів на суму майже 25 млрд грн 07