Лещенко: Триває вечір "пробий дно багато разів". Голосування за закон про вбивство НАБУ буде вже завтра

Гордон
Лещенко: Триває вечір

Нардеп від БПП Сергій Лещенко заявив у Facebook, що Верховна Рада може вже завтра проголосувати за закон, який даватиме можливість звільнити директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

"Триває вечір "пробий дно багато разів". Голосування за закон про вбивство НАБУ буде вже завтра, у четвер. Станом на зараз вони збираються йти за тією ж схемою, як голосували за закон про генпрокурорство Луценка: за один день за внесення до порядку денного, за основу і в цілому. Чи доведуть до кінця – залежить від нашої активності", – повідомив він.До цього Лещенко написав про "реванш" у Верховній Раді, коли депутати БПП та Опозиційного блоку на засіданні антикорупційного комітету Ради визнали незадовільною роботу Єгора Соболєва.

На думку нардепа, так президент України Петро Порошенко "знищує НАБУ".

"Наступним рішенням Рада повинна поміняти главу комітету та призначити ручного аудитора антикорупційного бюро", – підкреслив він.Сьогодні нардеп від Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов і нардеп від "Народного фронту" Максим Бурбак зареєстрували законопроект, який у разі ухвалення дасть змогу Верховній Раді висловити недовіру директору Національного антикорупційного бюро України без передбаченого зараз аудиту.

Тим самим законопроектом народні депутати передбачають звільнення після висловлення недовіри парламентом директора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, глави Державного бюро розслідувань та членів Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК).

Останнім часом претензії до НАБУ висувають у Генпрокуратурі, НАЗК і Службі безпеки України. Зокрема генпрокурор Юрій Луценко стверджує, що бюро незаконно прослуховувало майже сотню телефонів людей, серед яких були представники охорони президента, народні депутати та судді.

НАБУ – правоохоронний орган, який займається розслідуванням корупційних правопорушень вищими посадовими особами. НАБУ почало працювати у квітні 2015 року. Тоді ж його директором президент України Петро Порошенко призначив юриста Артема Ситника, який пройшов конкурсний відбір.