Бєлковський: Якщо збірну Росії з футболу дискваліфікують, це буде колосальне приниження для всієї країни і особисто для Путіна

Гордон
Бєлковський: Якщо збірну Росії з футболу дискваліфікують, це буде колосальне приниження для всієї країни і особисто для Путіна

Влада РФ не буде загострювати ситуацію через відсторонення Національного олімпійського комітету Росії від участі в зимовій Олімпіаді 2018 року, щоб не допустити дискваліфікації російської збірної з футболу з Чемпіонату світу. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський політолог Станіслав Бєлковський.

"Реакція вищого політичного керівництва Росії є досить стриманою. Я думаю, РФ погодиться, щоб її спортсмени виступали на Олімпіаді в нейтральній формі. А те, що путінська клоака впаде в істерику, було цілком передбачувано. Що їм ще залишається робити? Це рішення було очікуваним, тому воно не стало надто болючим. Зараз для Кремля важливим є тільки одне питання – щоб не дискваліфікували збірної Росії з футболу. Тому що якщо це станеться, РФ доведеться відмовитися від проведення Чемпіонату світу у 2018 році. А це вже буде катастрофою. І саме з цієї причини Москва піде на компроміс щодо Олімпіади. Аби не злякати футболу. Тому не буде гігантського скандалу й бойкоту Олімпійських ігор", – зазначив політолог.

За його словами, імовірна дискваліфікація збірної Росії з футболу стане для президента РФ Володимира Путіна особистим приниженням.

"Якщо збірну Росії з футболу дискваліфікують, це буде колосальним приниженням для всієї країни й особисто для Путіна. Адже Всесвітнє антидопінгове агентство на це активно натякає. І розплатою за це може стати активізація гібридної війни в сусідніх із РФ країнах. Але поки відбувається пошук компромісів", – підкреслив Бєлковський.

5 грудня Міжнародний олімпійський комітет (МОК) через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в Олімпіаді 2018 року Національний олімпійський комітет РФ.

Водночас до участі в іграх допустять окремих російських спортсменів, які виконають кваліфікаційний норматив і пройдуть спеціальні допінг-тести. Вони будуть змагатися під олімпійським прапором як "олімпійські атлети з Росії". У разі перемоги представника РФ на його честь буде виконано олімпійський гімн. Спортсменам із Росії заборонять наносити на форму національну атрибутику.

Виконком МОК також довічно дискваліфікував від будь-якої участі в Олімпіадах колишнього міністра спорту Росії Віталія Мутка, який обіймає сьогодні посаду віце-прем'єра, і його колишнього заступника Юрія Нагорних.

У листопаді 2015 року Всесвітнє антидопінгове агентство опублікувало доповідь, у якій обвинуватило РФ у державній підтримці допінгу. У звіті йшлося, що російські спецслужби покривали системне застосування допінгу російськими спортсменами, допускали "пряме залякування та втручання" у роботу акредитованої ВАДА антидопінгової лабораторії в Москві.

Екс-глава Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков, який зараз живе у США, у травні 2016 року зізнався в підміні результатів аналізів, які взяли у російських спортсменів під час зимових Олімпійських ігор у Сочі 2014 року.

Через допінг-скандалу збірні Росії з легкої і важкої атлетики відсторонили від Олімпійських ігор 2016 року. Також російську збірну в повному складі не допустили до літньої Паралімпіаді.

Комісія МОК під керівництвом Деніса Освальда в листопаді 2017 року анулювала результати 25 російських учасників ігор у Сочі.

15/5000
chempionata mira
чемпіонату світу