Турчинов: 90% працівників СБУ у 2014 році зрадили країну

АСН 2
Турчинов: 90% працівників СБУ у 2014 році зрадили країну
Турчинов: 90% працівників СБУ у 2014 році зрадили країну

Антитерористична операція в Криму на початку 2014 року була неможлива, оскільки більшість працівників місцевих правоохоронних органів зрадили присягу. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов на засіданні суду, передав кореспондент АСН.

"Служба безпеки України не виступала з пропозицією проведення АТО в Криму, бо з працівників СБУ, за офіційними даними, 90% зрадили і тільки 10%, які працювали в СБУ, залишилися вірними присязі. Тобто при такій тотальній зраді не було з ким СБУ проводити в Криму АТО", - зазначив чиновник.

За його словами, населення Криму, як і Донбасу, було "отруєно" російською пропагандою, яка протягом багатьох років безперешкодно насаджувалася в цих регіонах країни, тому масовий перехід на бік агресора жителів окремих областей України цілком закономірний. При цьому він додав, що з 2014 року Росія за допомогою цих "зрадників" веде гібридну війну проти народу України.

Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича. За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.