Україна в ООН: Росія наївно сподівається уникнути лави підсудних у Гаазі

ВГОЛОС 1

Постпред України при ООН Володимир Єльченко відзначив необхідність притягнення до відповідальності всіх винних у злочинах під час військових конфліктів, зокрема влади РФ, яка розв'язала агресію проти України.

Про це представник України заявив у середу, під час дебатів РБ ООН щодо діяльності трибуналів по колишній Югославії та Руанді, пише Укрінформ.

"Судове переслідування осіб, що несуть відповідальність за серйозні порушення міжнародного гуманітарного права, є чітким сигналом для винних в усіх конфліктах, що вони рано чи пізно будуть притягнуті до відповідальності", - запевнив український дипломат.

Єльченко зазначив, що це дає надію всім жителям України на те, "що військові злочини, злочини проти людства та інші серйозні порушення прав людини, вчинені під час нинішньої збройної агресії Російської Федерації проти України, не залишаться безкарними, а правосуддя торжествуватиме".

Разом з тим, відповідаючи на репліку делегації РФ, що війна на сході України – це внутрішній конфлікт, Єльченко наголосив, що Росія таким чином "сподівається уникнути лави підсудних у Гаазі".

Проте, продовжив він, злочини Росії в Україні "не мають терміну давності".