ЧС-2018 охороняють "козаки", що воювали на боці терористів на Донеччині і в Сирії - Reuters

ТСН 1
ЧС-2018 охороняють "козаки", що воювали на боці терористів на Донеччині і в Сирії - Reuters

Світове співтовариство вже розкритикувало залучення найманців.

Безпеку на Чемпіонаті світу з футболу 2018, який приймає Росія, забезпечують напіввійськові формування, до яких входять "козаки", які брали участь у бойових діях в Сирії і на Донбасі з боку терористів.

Про це повідомляє Reuters.

Як розповіли виданню отамани "козацьких" військ та регіональні чиновники, понад 800 представників як мінімум шести місцевих козацьких загонів будуть патрулювати вулиці, фан-зони та місця базування команд під час чемпіонату, а в деяких регіонах РФ вони також будуть виконувати функції стюардів чи волонтерів.

Читайте також: Художник зробив "кривавий "календар Чемпіонату світу з футболу зі злочинами Росії в Україні

Зокрема "козачий" командир Олександр Аніщенко підтвердив, що близько 200 членів "козацького" товариства "Всевелике військо Донське", що підтримують бойовиків на сході України, будуть охороняти території біля стадіону "Ростов-Арена" під час матчів ЧС-2018.

Також наголошується, що найбільшу кількість "козаків" буде розміщено в Сочі: місцева організація "Кубанське козаче військо" задіє 538 козаків для охорони чемпіонату.

За даними Reuters, мінімум п'ять бійців "Кубанського козачого війська" були вбиті під час бойових дій на сході України і в Сирії від 2014 року, а загалом виданню відомо про 19 найманців, які воювали на боці бойовиків на Донбасі чи як приватні військові контрактники на боці уряду в Сирії, належали до офіційно зареєстрованих "козацьких" загонів.

Своєю чергою секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у коментарі агентству назвав використання "козаків" на ЧС-2018 неприпустимим, а також свідченням нездатності керівництва РФ забезпечити правопорядок силами державних органів.

Читайте також: Велкам ту Раша. Усі ляпи Росії на Чемпіонаті світу з футболу-2018

Крім того, Турчинов заявив, що бездіяльність ФІФА і міжнародного співтовариства у цьому питанні свідчать про фактичну підтримку російської агресії проти України.

"З боку ж міжнародного співтовариства, згода з такими діями є згодою і фактично підтримкою агресії проти України", - зазначив секретар РНБО України.

У США також розкритикували залучення козаків до організації ЧС-2018.

"Залучення цих груп ФІФА є разючим відходом від статуту організації. Я боюся, що ці сили, замість того, щоб гарантувати безпеку на мирному, багатонаціональному заході, будуть втихомирювати критиків уряду, бити протестувальників і розправлятися з усіма, хто не відповідає стандартам (президента Володимира) Путіна", - заявив високопоставлений член Комітету у закордонних справах Палати представників США, демократ Еліот Енджел.

Читайте також: Росія, можливо, і програє, але Путін виграє: що іноземні ЗМІ говорять про Чемпіонат світу з футболу

Тим часом офіційний представник ФІФА повідомив, що організація "повністю довіряє механізмам безпеки і концепції всеосяжної безпеки", розробленим російською владою і місцевими організаторами турніру.

Нагадаємо, дев'ять країн, серед яких Україна, Австралія, Японія, Данія, Ісландія, Велика Британія, Польща, Швеція, оголосили дипломатичний бойкот Чемпіонату світу в Росії. Причинами для цього стало вторгнення РФ в Україну і Сирію, отруєння в Британії російського екс-розвідника Сергія Скрипаля, голодування українських політв'язнів, у тому числі режисера Олега Сенцова, і систематичне порушення прав людини в Російській Федерації.

Безстрокове голодування Сенцов оголосив 14 травня 2018 року. Його головна вимога - звільнення понад 60 українських політв'язнів, які перебувають за ґратами в Росії. Цю вимогу режисера підтримав Держдеп США, ЄС, парламент Канади тощо.

2015 року російський суд незаконно засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Акції на підтримку режисера відбулися у всьому світі, в тому числі в Росії.