Нардеп Рибалка: Участь керівництва Ради в переговорах з МВФ збільшить шанси на розгляд фінансових законопроектів

Гордон 2
Нардеп Рибалка: Участь керівництва Ради в переговорах з МВФ збільшить шанси на розгляд фінансових законопроектів

Залучення керівництва Верховної Ради України до переговорів із Міжнародним валютним фондом підвищить шанси на розгляд низки законопроектів, пов'язаних із відновленням довіри громадян до фінансово-банківської діяльності, відновленням кредитування бізнесу і виходом економіки з кризи, заявив в ефірі "5 каналу" екс-голова, а нині – член фінансового комітету парламенту, народний депутат від Радикальної партії Сергій Рибалка.

Політик заявив, що МВФ не співпрацює зараз із парламентом.

"З парламентом, на жаль, взагалі співпраці я не бачу. Президент, прем'єр-міністр, Національний банк України [зустрічаються з представниками МВФ], але я не бачу голови парламенту", – сказав він.

Рибалка повідомив, що під час недавнього візиту до Вашингтона співрозмовники його запевнили, що така зустріч буде. Він зазначив, що не має значення, буде така зустріч публічною чи ні, важливо, щоб вона відбулася і ініціювала розгляд у парламенті необхідних законопроектів.

"Тільки розвиваючи власну економіку, ми можемо підвищувати ті самі пенсії, стипендії. Ось закон про кредитний реєстр, який ми ухвалили минулого тижня. 226 голосів – на межі необхідного. Як говорять, "доповзли на пузі". З четвертого разу! Чому? Тому що зараз немає інтересантів для того, щоб проводити закони, які реформують фінансово-банківський сектор", – заявив нардеп.

Він упевнений, що тільки цей один закон дає змогу боротися з шахраями, зменшує ризики фінансових установ та захищає інтереси вкладників. Інші законопроекти у цій сфері вже підготовлено, зазначив Рибалка.

"99% цих законів уже пройшли профільний комітет", – заявив нардеп.

ВІДЕО

Відео: 5 канал / YouTube

Закон про кредитний реєстр Рада ухвалила 6 лютого, сьогодні його було подано на підпис президенту.

Згідно з документом, Нацбанк зможе створити централізований реєстр за кредитами, заборгованість за якими становить понад 100 мінімальних заробітних плат перед одним банком. Банки і Фонд гарантування вкладів фізосіб повинні будуть надавати інформацію для цього реєстру та повідомляти клієнта про таке передавання. Клієнти матимуть право доступу до інформації про себе в кредитному реєстрі та право вимагати внесення змін до неї в разі незгоди з її змістом.

Нацбанк має безкоштовно надавати банкам інформацію з кредитного реєстру, банки повинні будуть із 2019 року враховувати цю інформацію під час оцінки клієнта.