IBM представила перші сервери Power9 для ШІ

Finance.UA 6
IBM представила перші сервери Power9 для ШІ

Перші сервери нового покоління на базі процесорів Power9, оптимізованих для штучного інтелекту, представила компанія IBM. Вони дозволять прискорити процес глибокого навчання в 4 рази.

Процесори Power9 стали результатом співпраці компанії з OpenPower Foundation. Сервери АС922 Power Systems з шинами PCI Express, NVlink 2.0 від Nvidia і інтерфейсом OpenCAPI повинні збільшити пропускну здатність руху даних, що позначиться на часі навчання.

Для IBM новий сервер є спробою переорієнтувати свої зусилля назустріч штучному інтелекту і когнітивним обчисленням. Наприклад, системи AC922 оптимізовані для широкого спектру фреймворків ШІ, включаючи Caffe, TensorFlow і Chainer.

IBM використовує процесори Power9 в своїх інструментах глибокого навчання PowerAI Distributed Deep Learning, PowerAI, Linux та інших фреймворках. Вони лежать в основі суперкомп’ютерів Summit і Sierra Міністерства енергетики США, а також використовуються в дата-центрах Google.

У серпні фахівці компанії Microsoft представили результат роботи проекту Brainwave — систему прискорення глибокого навчання для хмарних сервісів. Вони продемонстрували роботу моделі на основі чіпа FPGA Stratix 10 зі швидкістю 39,5 терафлоп з часом очікування менше 1 мс. Brainwave підтримує моделі навчання, створені за допомогою власного фреймворку CNTK і TensorFlow компанії Google.