Російські мільярдери не хочуть потрапити у американський список друзів Путіна - Bloomberg

Дзеркало Тижня 2
Російські мільярдери не хочуть потрапити у американський список друзів Путіна - Bloomberg

Дехто продає свої західні активи, інші ж шукають колишніх чиновників у США, сподіваючись, що вони допоможуть їм не потрапити у список.

 Міністерство фінансів США закінчує роботу над своїм першим офіційним списком російських олігархів, наближених до режиму Володимира Путіна. І це змушує багатьох заможних росіян терміново шукати способи для захисту своїх капіталів і репутації.

Про це пише видання Bloomberg з посиланням на поінформовані джерела, зауважуючи, що деякі росіяни через страх потрапити в американський список проводять "стрес-тести", щоб перевиріти, наскільки їхні статки і інвестиції можуть постраждати. Інші ж багатії з Росії терміново шукають покупців для своїх активів.

Вони звертаються до колишніх чиновників Міністерства фінансів США і Держдепартаменту, які колись працювали над санкціями. Заможні росіяни хочуть, щоб ці чиновники допомогли їм уникнути потрапляння у список друзів Путіна. Про це виданню розповів колишній працівник Держдепартаменту Ден Фрід, який сам відкинув такі російські пропозиції. Ще одне джерело повідомило Bloomberg, що з Росії приїжджають довірені люди багатіїв, які намагаються все владнати на пряму, щоб уникнути розголосу про лобізм.

Закон про санкції, схвалений Конгресом і Сенатом минулого року, зобов'язує американський Мінфін закінчити роботу над списком до 29 січня.

"Це нижча сходинка у порівняні з санкціями, оскільки активи всіх цих людей не будуть заблоковані. Але на репутацію це подія не менше, як санкції. Ці люди будуть в списку тих, хто займається чимось нехорошим", - пояснив засновник компанії Ferrari & Associates Ерік Феррарі.

Читайте також: У Путіна може бути більше проблем, ніж здається - WP

Раніше видання The Economist писало, що санкції США лякають еліти в Росії. Включення у звіт Білого дому про олігархів, наближених до Кремля, буде майже незворотнім. Хоча визначення терміну "олігарх" лишається нечітким. Втім, звіт з'явиться вже на початку лютого. Це за кілька тижнів до президентських виборів у Росії. Він може мати серйозні політичні наслідки.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram