У Кремлі заявили, що про компенсації Україні за Крим "не може бути й мови"

Гордон 2
У Кремлі заявили, що про компенсації Україні за Крим

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, коментуючи заяви президента Чехії Мілоша Земана про "компенсацію за Крим", заявив, що "анексії півострова не було". Про це повідомило агентство "РИА Новости".

За його словами, про анексію Криму "ні у фактологічному, ні в юридичному плані говорити не можна", тому про компенсацію Україні, як пропонував Земан, "не може бути й мови".

Пєсков додав, що у Кремлі заяву Земана оцінюють як частину внутрішньоєвропейської дискусії.

10 жовтня Земан на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) заявив, що вважає анексію українського Криму Росією "завершеною справою". "На мою думку, буде якась компенсація для України – або у фінансовій формі, або нафтою і газом", – сказав чеський лідер. Він також закликав зняти санкції Євросоюзу із Російської Федерації.

Коментуючи пропозицію Земана, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що чеського президента вже "не виправити".

Спікер МЗС Чехії Міхаела Лагронова сказала, що позиція країни щодо антиросійських санкцій залишається незмінною, а заяву Земана про компенсацію коментувати не стала.

Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд пообіцяла, що український парламент відреагує на заяву президента Чехії наступного тижня.

13 жовтня Земан заявив, що не проситиме вибачення за заяву про Крим, оскільки висловив особисту думку.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

Офіційно визнали Крим частиною Росії сама РФ, Афганістан, Венесуела, Куба, КНДР, Нікарауга і Сирія.