Депутати стали на захист Національного культурного центру України в Москві

Еспресо.TV 1

Парламентський Комітет з питань культури і духовності звернувся до Президента, Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ щодо загрози втрати Національним культурним центром України в Москві свого приміщення

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Голова Комітету, народний депутат України, Микола Княжицький зазначив: "Центр відіграє дуже важливу роль в реалізації культурної дипломатії. Україна може бути позбавлена ефективного осередку інформаційно-просвітницької діяльності. У зв’язку з цим, збереження цієї установи є вкрай необхідним під час військової агресії".

Як повідомили парламентарів, приміщення Національного культурного центру України в Москві може бути стягнутим на користь ПАТ "Татнафта" ім. Шашіша. Саме цю будівлю на Арбаті, яка є власністю України і де розташований Національний культурний центр України, може бути відчужено російською стороною на виконання рішень міжнародних судів, за якими наша держава має сплатити 144,5 млн.дол.

Комітет з питань культури і духовності звернувся до органів центральної влади щодо виключення Центру з переліку об’єктів, які можуть бути стягнутими, а також прийняв рішення тримати це питання на постійному контролі.