Розчистіть простір. Порошенко закликав зняти з порядку денного внесений в Раду законопроект про Антикорупційний суд

Новое Время 1
Розчистіть простір. Порошенко закликав зняти з порядку денного внесений в Раду законопроект про Антикорупційний суд

У четвер, 7 грудня, президент України Петро Порошенко закликав народних депутатів зняти з порядку денного внесений раніше до Верховної Ради законопроект про створення Антикорупційного суду.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

В іншому випадку, глава держави попередив, що внесе до парламенту свій варіант законодавчої ініціативи.

"Моя пропозиція все ще в силі. Однак якщо на початку наступного тижня я не побачу прогресу, протягом семи-десяти днів самостійно підготую і внесу відповідний законопроект. Прошу народних депутатів зняти з порядку денного старий законопроект Про антикорупційний суд, як це рекомендувала Венеціанська комісія і розчистити простір для нового проекту", - закликав він.

Як повідомлялося, посол США Марі Йованович в інтерв'ю НВ підкреслила, що Україні потрібен окремий Антикорупційний суд.

На його створенні наполягають, зокрема, МВФ і Transparency International.

Президент Петро Порошенко раніше висловив надію, що вже у жовтні в Україні з'явиться антикорупційна палата, а створення відповідного суду може бути у 2019 або 2020 році.

У свою чергу Венеціанська комісія зробила висновок, що положення представленого Україною законопроекту №6011 про антикорупційний суд забезпечує хорошу основу для створення даного інституту, проте в загальній рекомендації сказано, що президенту Петру Порошенко необхідно внести до Верховної Ради відповідний законопроект від свого імені.

НВ