У Зімбабве заарештували президента Мугабе і його дружину

Гордон 1
У Зімбабве заарештували президента Мугабе і його дружину

Військові Зімбабве заявили, що взяли під варту президента країни Роберта Мугабе і його дружину. Про це повідомляє місцеве видання News24.

Вони заявляють, що те, що сталося, не є військовим переворотом і запевняють, що Мугабе і його рідним нічого не загрожує.

Представник армії Зімбабве повідомив, що ситуація повернеться до нормального життя, "щойно ми виконаємо свою місію". За його словами, армія не намагається повалити президента Мугабе, але хоче розібратися зі "злочинцями" в його оточенні.

Президенту Зімбабве Роберту Мугабе 93 роки. Він очолює країну протягом останніх 37 років. Reuters пов'язує переворот у країні з відставкою віце-президента країни Еммерсона Мнангагви, якого вважали ймовірним наступником глави держави. Він користувався підтримкою армії Зімбабве.

13 листопада глава збройних сил Зімбабве Костянтіно Чивенга звинуватив Мугабе в політичних чистках у керівній партії і пригрозив втручанням армії в політичну кризу, пов'язану з відставкою Мнангагви. Наступного дня Мугабе провів засідання кабінету міністрів, на якому звинуватив Чивенгу у "віроломний поведінці і підбурюванні до повстання".

Як зазначає Associated Press, президент країни також звинуватив Мнангагву у спробі захопити владу за допомогою чаклунства. За даними опитаних агентством експертів, першопричиною конфлікту стала позиція першої леді Зімбабве, 52-річної Грейс Мугабе.

У керівній партії "Африканський національний союз Зімбабве – Патріотичний фронт" оприлюднили заяву, у якій стверджували, що генерал Чивенга здійснює держзраду.

Увечері 14 листопада кілька танків і броньованих армійських машин було помічено на вулицях столиці Зімбабве Хараре і на під'їздах до резиденції Мугабе. Уранці 15 листопада військові захопили телерадіокомпанію у Зімбабве. Пізніше вони оголосили про захоплення влади в країні.