ГПУ замовила експертизу угод Investment Capital Ukraine щодо виведення грошей Януковичем

Сегодня 2
ГПУ замовила експертизу угод Investment Capital Ukraine щодо виведення грошей Януковичем

Розслідування щодо можливої причетності компанії Investment Capital Ukraine (ICU) до виведення з України коштів ще триває. Про це заявив заступник генерального прокурора України Євген Єнін.

"Більше року тому ми допитали керівника цієї компанії, ми взяли під сумнів документи, що підтверджують легальність коштів і фінансових угод. Тому ми більше двох місяців тому відправили запит для проведення економічної експертизи в одній із судових експертних установ України. Зараз експертиза триває", – сказав Єнін в ефірі Громадського радіо.

Заступник генпрокурора додав, що діяльність посадових осіб як цієї компанії, так і державних банків, і Нацбанку України є предметом цілого ряду інших кримінальних проваджень, здійснюваних в Генпрокуратурі і НАБУ.

Як зазначив Єнін, вироком Краматорського суду передувало близько 30 інших вироків. Таким чином, до кримінальної відповідальності притягнуто понад 20 фізичних осіб. Серед них, як зазначив заступник генерального прокурора, є і чиновники вищого рівня, наприклад, заступники глав міністерств при Вікторі Януковичі.

Заступник генпрокурора також повідомив, що конфісковані кошти вже 8 місяців знаходяться в державній скарбниці і можуть витрачатися на потреби країни.

"У липні минулого року парламент України одноголосно проголосував за цільовим використанням цих коштів на соціальні проекти, наприклад, будівництво доріг, медицину, освіту і забезпечення обороноздатності країни", – уточнив Єнін.

Як повідомлялося, 10 січня 2018 року Al Jazeera опублікувала 95-сторінковий текст вироку Краматорського районного суду від 28 березня 2017 року.

Раніше Єнін заявляв, що секретне рішення Краматорського суду щодо спецконфіскаціі 1,5 мільярда доларів "сім'ї Януковича" пов'язане із захистом судді і свідків у даній справі, а також через те, що по багатьом компаніям, що фігурують в документі, йдуть розслідування.

Нагадаємо, в травні ГПУ довела, що конфісковані кошти попали в бюджет і 1,1 мільярда доларів вже зараховані на рахунки Держказначейства.