Порошенко повністю став нагадувати Януковича, – Соболєв

Канал 24
Порошенко повністю став нагадувати Януковича, – Соболєв

Про антикорупційний комітет

– А що я маю хапатися за крісло і просити не звільняти мене? Це боротьба. Чи буде працювати законодавство, яке ми розробили і прийняли про протидії корупції, чи його зруйнують. Ті самі електронні декларації, які домоглися в цій Раді і почали подаватися, в тому числі, народними депутатами, вони стали шоком не тільки для людей, але й для тих, хто їх заповнював. Вони мене всі ходили перепитувати.

Те саме НАБУ, яке налякало багато депутатів, а лякає ще більше людей. Це все для них величезний виклик, а для нас величезна надія.

– Вони (депутати – 24) дуже мріють закрити свої декларації. Написати, як Анатолій Матіос пропонував: «Тим, хто виконує завдання в інтересах оборони і безпеки держави, можна не подавати декларацію для відкритого доступу». А кожен чиновник скаже, що він виконує завдання в інтересах держави, починаючи з Президента.

Читайте також: Депутати пояснили, через що рекомендували звільнити Соболєва

– Ми заважали зламати незалежність Антикорупційного бюро та Антикорупційної прокуратури і законодавство про відкритість власності.

Про політику

– Тут може бути дві політичні гри. Перша – нахабно завтра все проголосувати, мене звільняти, Артема Ситника підвішувати під можливість висловити йому недовіру, якого потім теж звільнити, і Назара Холодницького у такий спосіб нейтралізувати. Це гра політичних самогубців. Думаю, у багатьох людей буде обурення після таких кроків. Друга політична гра – політики будуть діяти, як удав. Вони скажуть: ми не будемо приймати цей закон, просто Соболєва звільнимо і залежного аудитора НАБУ приймуть. І тоді частина суспільства скаже, що закон не прийняли. Політики хитріші за Януковича, тому що він одразу нападав на людей, а ці – обдурюють.

Завжди є три технології проти людей. Перший – затягування часу. Той самий закон про Антикорупційний суд Порошенко вже рік блокує. Другий – послати на нас спецпризначенців. Сьогодні вони намагалися атакувати наш табір, зайти з трьох сторін. Порошенко повністю став нагадувати Януковича. Третій – найхитріший – начебто зі застосуванням закону звільнити Артема Ситника через суд або прийняти спеціальні закони.

Більше про політичну гру – дивіться в інтерв'ю.