У Зімбабве військові захопили владу в країні. Представники збройних сил країни заперечують державний переворот

ZAXID.NET

У середу, 15 листопада, армійські підрозділи Зімбабве увійшли до столиці країни Хараре і захопили державну мовну компанію. Це сталося після того, як правляча партія 93-річного президента Роберта Мугабе звинуватила голову військових у державній зраді, інформує Reuters.

Військові заявили, що пішли на такий крок щоб запобігти конфлікту країні. Увійшовши в столиці, армійські підрозділи захопили штаб-квартиру державного мовника країни ZBC, яка є опорою правлячого режиму президента Мугабе. Телерадіомовна корпорація Зімбабве транслює два телеканали і чотири радіостанції.

Водночас, як заявив генерал-майор Сібусісо Мойо по національному телебаченню Збройні сили Зімбабве гарантують безпеку президента і його сім'ї, а також заперечив поширену інформацію про військовий переворот, інформує Deutsche Welle.

Він закликав інші служби безпеки співпрацювати і попередив, що «будь-яку провокацію зустрінуть відповідним чином».

Фото Reuters, dpa

Зазначимо, що впродовж минулого тижня в Зімбабве тривала політична криза, яка була спричинена рішенням Мугабе звільнити свого давнього союзника Еммерсона Мнангагву з посади віце-президента і призначити на цю посаду свою дружину Грейс. У відповідь воєначальник країни Костянтино Чівенга заявив, що армія відмовляється прийняти звільнення Мнангагви.

До слова, Роберт Мугабе перебуває при владі з 1980 року, коли Зімбабве отримала незалежність від Великобританії.

На відміну від поваги, якою Мугабе користується на континенті, на Заході його вважають деспотом, чиє надзвичайно невміле поводження з економікою і готовність вдатися до насильства для підтримки влади зруйнували одну з найбільш перспективних держав Африки.