"Нафтогаз" прокоментував рішення суду Швеції щодо Стокгольмського арбітражу: "Буде оскаржене" (Відео)

5 канал

Рішення Апеляційного суду округу Свеа (Швеція) про призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору між "Газпромом" і "Нафтогазом України" в рамках контракту на транзит газу найближчим часом буде оскаржене "Нафтогазом", повідомляє "УНІАН".

"Рішення було ухвалено судом без виклику "Нафтогазу" і, відповідно, без урахування пояснень і аргументів, які були б представлені "Нафтогазом", якби суд повідомив йому про наявність такого клопотання "Газпрому" і розгляд судом цього питання", – сказано в повідомленні.

"Рішення є тимчасовим. Компанія найближчим часом подасть суду свої розгорнуті пояснення і контраргументи й очікує, що, врахувавши їх, суд скасує рішення про призупинення", – зазначили в компанії.

Відзначається, що рішення означає, що подальші дії "Нафтогазу" за процедурою стягнення $2,6 млрд з "Газпрому" тимчасово припинені.

Воно не призводить до скасування рішень арбітражу і не дає "Газпрому" можливості вимагати у "Нафтогазу" повернення $2,1 млрд, що вже зараховані рішенням арбітра як компенсація "Нафтогазу", – відзначили в компанії.

Як повідомляв 5.UA, "Нафтогаз" домігся компенсації від російського "Газпрому" за непоставлений газ для транзиту. Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги української компанії.