Військовий експерт Гольц про "атомні поїзда" РФ: Чим менше грошей в російської влади – тим більше шансів вижити

Гордон
Військовий експерт Гольц про

Росії довелося згорнути програму з розроблення бойових залізничних комплексів (БЗК) нового покоління, що є гарним знаком. Таку думку висловив російський військовий експерт Олександр Гольц у Facebook.

"Поставлено хрест на черговій спробі підпустити американцям їжака у штани. Останні п'ять років російський оборонно-промисловий комплекс усіляко наполягав на своєму намірі відродити на сучаснішій основі БЗК, які колись існували у складі ракетних військ стратегічного призначення", – розповів він.

Експерт зазначив, що в липні цього року віце-прем'єр Дмитро Рогозін доповів про повну готовність промисловості до виробництва БЗК "Баргузин".

"Уявімо, що щодня залізницями країни курсує кілька складів із готовими до миттєвого запуску стратегічними ракетами. У Вашингтоні божеволіють від страшної невідомості – що, якщо непередбачуваним росіянам спаде на думку завдати удару, а американська стратегічна розвідка від безпорадності кусає лікті", – написав він.

Гольц нагадав, що у 1987 році на бойове чергування заступили склади із БЗК "Молодец", ліквідація яких була однією з головних вимог США до нового Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь СНО-2. Однак від комплексів, які виробляють в Україні, у РФ позбавилися до 2005 року, а відроджувати БЗК на основі російських стратегічних ракет не стали, оскільки в ньому не було необхідності.

"Під БЗК треба створювати спеціальну інфраструктуру: засекречені депо, які мають обслуговувати ракетні склади, особливо укріплені залізничні колії, якість яких потрібно регулярно перевіряти (якщо зійде з рейок склад із ядерними ракетами, мало нікому не здасться). До того ж за умовами чинного Договору СНО-3 усі стратегічні носії, а значить і ракети, установлені на поїзди, потрібно маркувати в особливий спосіб, і вони мають бути предметом регулярних інспекцій. Усе це, а також можливості американської супутникової розвідки роблять імовірні російські переваги, м'яко кажучи, сумнівними", – пояснив експерт.

Він додав, що американці вже 40 років намагаються пояснити радянській і російській владі, що перевага для завдання першого удару збільшує імовірність того, що потенційний противник завдасть удару першим.

"У будь-якому разі відмова від "Баргузина" – гарний знак. Це означає, що в умовах економічних труднощів російська влада мимоволі змушена відмовлятися від надмірних із військового погляду планів", – розповів Гольц.

Військовий експерт зазначив, що Кремль останнім часом хотів "налякати США до смерті", намагаючись реалізувати 5–7 дуже дорогих ядерних проектів. Трапився "витік" інформації про безпілотний підводний човен "Статус-6", здатний доправити мегатонні боєприпаси до США. Також ішлося про плани використання "донних" ракет "Скиф", що являють собою підводний варіант "Баргузина".

"Очевидно, що Кремль буде приречений відмовитися і від цих екзотичних проектів, які мають єдину мету – залякати американців до смерті. На жаль, чим менше грошей у російської влади – тим більше у нас шансів вижити", – підсумував він.2 грудня "Российская газета" повідомила з посиланням на джерело, що на найближчу перспективу ідею створення БЖРК "закрито".

Джерела ТАСС в оборонно-промисловому комплексі РФ повідомили, що від проекту довелося відмовитися через нестачу фінансування.

За інформацією джерела, останнє, що було зроблено щодо "атомного поїзда", – проведено випробування у 2016 році на полігоні Плесецька ракети "Ярс". Такими ракетами планували замінити ті, які раніше виробляли у КБ "Південне" в Україні.