Віце-президент Єврокомісії на форумі YES похвалив Україну за економічні досягнення

Сегодня
Віце-президент Єврокомісії на форумі YES похвалив Україну за економічні досягнення

Віце-президент Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович виступив на Ялтинській європейській стратегії, позитивно оцінивши досягнення України щодо виходу з кризи.

"За останні кілька років в Україні зроблено більше реформ, ніж за попередні 20 років... Я пам'ятаю YES два роки тому, коли ми з жахом спостерігали за обмінним курсом, інфляцією. Не можна забувати, що це було всього два роки тому, а тепер в країні очищена банківська система, почалося зростання економіки", – розповів віце-президент Єврокомісії.

За його словами, Україна увійшла в той же економічний цикл, що і Європа, всі країни-члени якої теж прийшли до економічного зростання за останні два роки.

"На 25% Україна і ЄС в обидві сторони поліпшили торгівлю за кілька перших місяців роботи Зони вільної торгівлі. Але це ще не кінець, я бачу великий потенціал. Реформи, наприклад, в агарному секторі можуть дати багато..." – заявив віце-президент Єврокомісії.

За його словами, безвізовий режим і зона вільної торгівлі – це два інструменти, "які можуть зробити Україну і Європу ще ближче". Марош Шефчович зазначив і великий енергетичний потенціал України.

"Транзит газу через Україну після 2020 року є пріоритетом для Євросоюзу", – підкреслив Марош Шефчович.

Як відомо, контракт з Росією на транзит газу через Україну закінчується наприкінці 2019 року, і РФ назвала умови, за яких збереже транзит газу через Україну.

"Європейський Союз стоїть за Україною", – запевнив Марош Шефчович.

Ялтинська європейська стратегія (Yalta European Strategy, скорочено форум YES) – щорічна конференція, яку організовує Фонд Віктора Пінчука.

На конференції збираються найвпливовіші політики та підприємці України і світу, вона проходить щорічно, починаючи з 2004 року.

ДОВІДКА

Метою конференції є розвиток України, її європейське майбутнє, а також налагодження міжнародних зв'язків.

Засновником Ялтинської європейської стратегії є Віктор Пінчук, відомий український бізнесмен і меценат.