Є всі підстави для отримання траншу МВФ цього року, - Данилюк

Цензор.НЕТ 1
Є всі підстави для отримання траншу МВФ цього року, - Данилюк

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Я дуже реалістичний з приводу отримання траншу цього року", - сказав він у ході публічної дискусії в аналітичному центрі Atlantic Council у Вашингтоні в п'ятницю.
За його словами, основним пунктом таких домовленостей була пенсійна реформа, відповідний закон уже прийняла Верховна Рада, і його підписав Президент, хоча рік тому мало хто уявляв, який ця реформа матиме вигляд.
"Наступний пункт - закон про спрощення приватизаційного процесу. Зараз він у парламенті, пройшов профільний комітет. Ми очікуємо його схвалення в першому читанні наступного тижня", - сказав Данилюк.
Читайте також на "Цензор.НЕТ": Україна отримає наступний транш кредиту МВФ, - Гройсман
За його словами, третім пунктом домовленостей є антикорупційний суд, і затримка була пов'язана з отриманням відповіді від Венеціанської комісії. Міністр зазначив, що такий зворотний зв'язок був отриманий минулого тижня, і зараз законопроект про антикорупційний суд має бути доопрацьований, відображаючи позицію Венеціанської комісії, і відправлений до парламенту.
Данилюк категорично відкинув думки, що Україна нібито має намір вийти з програми з МВФ. Він підкреслив, що збереження працюючої програми з МВФ важливе як сигнал для інвесторів, що в країні тривають правильні реформи.
Також читайте: Розмови про розрив співпраці України з МВФ - це спекуляції, - Данилюк

Міністр також заявив, що розміщення єврооблігацій та отримання коштів Фонду спрямовані на різні цілі: перша - на фінансування бюджету, друга - на поповнення валютних резервів, тому не варто їх протиставляти.