В Україні стало в 3,5 рази менше працівників на "мінімалці", - Рева

Еспресо.TV

Кількість українських працівників, які отримують мінімальну заробітну плату (3200 гривень), з початку року знизилася в 3,5 рази, що говорить про детінізацію економіки

Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України з посиланням на главу відомства Андрія Реву.

"Найголовніше - після підвищення рівня мінімальної зарплати, більш ніж в три з половиною рази знизилася кількість осіб, які отримують зарплату на мінімальному рівні, що свідчить про детінізацію", - процитувала прес-служба Реву.

Читайте також: В Україні хочуть знову підвищити мінімальну зарплату, тепер до 4100. Чому це погана ідея

Згідно з повідомленням, міністр сказав, що у вересні 2017 року було працевлаштовано на 121 700 осіб більше, ніж звільнено.

"При цьому, на 25% зменшилась кількість людей, які перебувають на обліку в Державному центрі зайнятості. Багатьох людей навіть не встигають поставити на облік, настільки висока потреба в кадрах на ринку праці", - зазначив міністр.

  • 4 грудня президент Петро Порошенко заявив, що за умови сприятливих чинників мінімальну зарплату українців можна буде підвищити до 4100 гривень.
  • Зазначимо, перший заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов в ефірі Еспресо заявив, що в Україні є потенціал для підвищення мінімальної зарплати.
  • Віце-прем'єр Павло Розенко зауважив, що підвищити мінімальні зарплати до 4100 гривень наступного року вдасться без впливу на інфляцію.
  • У Міністерстві соціальної політики теж вважають, що підвищення мінімальної зарплати майже не матиме впливу на інфляцію.
  • 6 грудня Рева заявив, що підвищення мінімальної заробітної плати до 4100 грн може відбутися до третього кварталу за наявності економічних ресурсів.