58% європейців підтримують вступ України в НАТО, - опитування

Цензор.НЕТ 7

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це свідчать результати соціологічного дослідження Kantar Public, оприлюдненому на сайті Ялтинської європейської стратегії.

Під час дослідження опитали громадян семи країн Євросоюзу - Німеччини, Франції, Італії, Литви, Великобританії, Польщі та Нідерландів - за репрезентативною для кожної з країн соціологічною вибіркою (понад 1000 осіб на країну).

"Більшість опитаних європейців - 58% - підтримують вступ України до НАТО, водночас, як її вступ до Євросоюзу - всього 48%. 12 років тому, під час першого з аналогічних опитувань, картина була іншою: за те, щоб Україна стала членом ЄС, виступала більшість - 55% - опитаних європейців", - сказано у повідомленні.

Сьогодні найбільшу підтримку ідеї вступу України в ЄС отримала в Литві і Польщі (68% і 67% відповідно), найменшу - в Нідерландах (27%). Рівень підтримки у Франції, Німеччині та Великобританії - менше половини опитаних. Соціологи пояснили, що ті, хто виступає проти вступу України до ЄС, аргументують це різними причинами.

Читайте також: "Захід-2017". У НАТО побоюються випадкових інцидентів, які можуть перерости в конфлікт із РФ

Третина опитаних вважає, що ЄС на цьому етапі свого розвитку не може дозволити собі подальше розширення. І стільки ж (31%) вважають, що прийняття України спровокує економічні проблеми в Євросоюзі. 40% тих, хто підтримує вступ України, вважають головним аргументом те, що Україна є частиною Європи.

А 34% прихильників вступу підкреслюють, що цей крок допоможе посилити демократію в Україні. Що стосується вступу України до НАТО, майже в кожній країні, де проводилося дослідження, більшість виступає за те, щоб прийняти Україну в члени Північноатлантичного альянсу.

"Навіть у Франції і Нідерландах за це виступає 49%, в інших країнах рівень підтримки більший. У Литві та Польщі він сягає 72% і 76% відповідно. Ці дві країни колишнього "комуністичного табору" забезпечують найсильнішу підтримку вступу України до НАТО", - зазначають автори дослідження.

Головним аргументом на користь інтеграції України в НАТО європейці вважають її протистояння з Росією (40% від числа тих, хто підтримує вступ). Крім того, 28% вважають, що вступ України до НАТО посилить здатність Європи чинити опір російській агресії. Також читайте: НАТО дотримується політики "відкритих дверей" щодо України, - заступник генсека Ілдем