Хейлі заявила, що США вичерпали майже всі можливості вирішити проблему КНДР в рамках Ради безпеки ООН

Гордон 1
Хейлі заявила, що США вичерпали майже всі можливості вирішити проблему КНДР в рамках Ради безпеки ООН

США майже вичерпали можливості розв'язати проблему КНДР із допомогою інструментів Ради Безпеки ООН. Про це в ефірі каналу CNN заявила постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі.

За словами Гейлі, США хотіли бути "відповідальними" й використовувати дипломатичні засоби, зокрема й для того, щоб привернути увагу влади КНДР, але якщо це не спрацює, то, як заявила постпред США при ООН, про проблему "подбає" глава Пентагону Джеймс Меттіс.

Дипломат додала, що якщо КНДР буде продовжувати свої дії, і США чи союзникам доведеться захищатися, Північну Корею "можна знищити". Водночас, за словами Гейлі, ніхто цього не хоче.

29 серпня північнокорейська балістична ракета "Хвасон-12" пролетіла над Японією і впала в Тихому океані. Лідер КНДР Кім Чен Ин оголосив про початок "військової операції в Тихому океані".

3 вересня в Північній Кореї пройшло шосте з 2006 року ядерне випробування.

11 вересня всі 15 членів Ради Безпеки ООН підтримали проект резолюції про посилення санкцій проти Північної Кореї.

15 вересня Північна Корея запустила балістичну ракету в північно-східному напрямку. Ракета пролетіла над японським островом Хоккайдо і впала в Тихому океані на відстані приблизно 2 тис. км на схід від Хоккайдо.

Росія і Китай мають вжити заходів щодо КНДР через проведення чергового ракетного запуску, заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон. У Кремлі заявили, що "рішуче засуджують продовження таких провокаційних дій".