Росія планувала вторгнення та встановлення контролю в Україні у 2014 році, – Турчинов

Канал 24
Росія планувала вторгнення та встановлення контролю в Україні у 2014 році, – Турчинов

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час надання свідчень у суді в справі про держзраду Віктора Януковича, передає "Інтерфакс".

Читайте також: Я не віддавав наказ збивати вертоліт з Януковичем, – Турчинов

"За планами російських військових і політичних лідерів, які вже пізніше стали зрозумілі, окупація Криму, роззброєння українських частин мали завершитися 1 березня", – розповів він.

Також, за словами секретаря РНБО, згодом українська розвідка та закордонні партнери інформували, що Росія почала концентрацію збройних сил на півночі та сході біля українських кордонів для підготовки вторгнення на материкову частину України.

Спровокувавши загибель цивільних осіб у Криму, користуючись тим, що в країні – хаос, відсутня влада, країна охоплена пожежами сепаратистських заходів, починати без опору вторгнення на територію України, щоб взяти під контроль південь і схід України, а також встановити контроль над містом Київ, щоб відновити маріонетковий режим Януковича, – заявив він.

Турчинов наголосив, що Росія намагалася взяти під контроль північ і схід країни саме для відновлення влади президента-втікача Віктора Януковича.