Критика Мей на адресу Росії справедлива - The Guardian

Дзеркало Тижня
Критика Мей на адресу Росії справедлива - The Guardian

Навряд чи Британія лишилася поза увагою Кремля в часи, коли він сіє дезінформацію і намагається підірвати інститути на Заході.

 Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей виголосила гостру і критичну промову про спроби Росії підірвати інститути її країни. З одного боку, в цьому немає нічого надзвичайного. Британські прем'єр-міністри робили так десятиліттями до і після Холодної війни.

Тож коли Тереза Мей, виступаючи перед лордами-мерами з промовою про зовнішню політику, накинулася з критикою на Володимира Путіна за його пропагандистську війну проти Заходу, це нікого не здивувало. Було би дивно, якби вона зробила протилежне.

Про це в редакційній статті пише британське видання The Guardian.

Мей наголошувала, що альянс, який захищає світовий порядок на основі правил, повинен бути захищеним. Але головною загрозою для цього порадку вона назвала саме Росію. Вона пригадала про анексію Криму, розв'язання війни проти України в Донбасі, російські порушення повітряного простору кількох країн, втручання у вибори, хакерські атаки проти міністерства оборони Данії і німецького Бундестагу.

"Я маю дуже просте послання до Росії. Ми знаємо, що виробите", - сказала Мей.

Чому ж ці слова прозвучали саме зараз? Найбільшою проблемою для Британії зараз став Brexit. Якби Мей виголосила промову про цей процес, вона все одно б говорила про міжнародну політику, як того вимагає чорічна промова перед лордами-мерами. Вона також могла б говорити про майбутнє трансатлантичного альянсу після 12 місяців президентства Дональда Трампа у США. Варто також пригадати, що за своєю історією і темпераментом Мей ніколи не була готовою вступати в бій проти Росії. Коли нинішній прем'єр була ще міністром внутрішніх справ, вона постійно намагалася заблокувати розслідування вбивства Олександра Литвиненка. Коли розслідування все ж відбулося, вона майже нічого не зробила для того, щоб добитися від Путіна екстрадиції підозрюваних у злочині.

Багато про що говорить і час, коли Мей виголосила свою промову. Британський прем'єр змогла підкреслити те, що вона вважає своїм сильним і стабільним лідерством. Певною мірою, це відвернуло увагу від новин про те, що британський уряд пішов на поступки ЄС на переговорах про Brexit. Крім того, промова Мей сильно контрастує з адсурдними заявами Дональда Трампа після зустрічі з Путіним у В'єтнамі.

"Але, зрештою, все це вторинні проблеми. Важливим виправданням для промови Мей служить хоча б те, що стає все більш очевидним, що її обвинувачення проти Росії не параноїдальні, а справжні. Швидше за все, її ввели в курс справ. Стає дедалі більше даних про спроби Москви використати соцмережі для впливу на громадську думку і розповсюдження дезінформації, про її фінансування рухів і організацій, які співпрацювали з нею на виборах у Франції, Німеччині і США", - йдеться в статті.

Видання додає, що навряд чи Британія лишилася поза увагою Кремля і не стала його мішенню.

"Розслідування: від того, яке веде Мюллер у США, до скромних починань перевірки кампанії перед референдумом в Британії - це перші кроки в напрямку того, щоб пролити світло на це й темний світ", - пише видання.

Читайте також: У Великій Британії заявили про російські кібератаки на енергосектор країни

Як повідомлялося, раніше в Іспанії звинуватили хакерів із РФ та Венесуели у втручанні в каталонську кризу. За даними міністра оборони, хакерські операції "частково" походять "з території Росії, частково - з інших країн, які також знаходяться поза ЄС".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter