Розслідування: Стало відомо ім'я російського генерала - ключового фігуранта у справі про збитий Боїнг MH17

Новое Время 3
Розслідування: Стало відомо ім'я російського генерала - ключового фігуранта у справі про збитий Боїнг MH17

Головним фігурантом справи про авіакатастрофу Малазійського Боїнга MH17 в небі над Донбасом у 2014 році є головний інспектор Центрального військового округу, генерал-полковник Микола Ткачов з позивним Дельфін.

Про це йдеться в результатах спільного розслідування The Insider і Bellingcat.

На записах, опублікованих голландськими слідчими для пошуку свідків, до Дельфіна звертаються як до Миколи Федоровича.

З відкритих джерел журналісти з'ясували, що серед нині живих російських військових був одночасно і генералом, і Миколою Федоровичем - генерал-полковник Микола Федорович Ткачов.

Щоб порівняти голос Ткачова з голосом Дельфіна журналіст зв'язався з генералом і сказав, що хоче зробити інтерв'ю про Суворовське училище, в якому генерал є главою опікунської ради.Для того, щоб звірити голоси Ткачова і Дельфіна журналісти звернулися до двох спеціалізованих організацій: Національного центру медіа-криміналістики Університету Колорадо в Денвері (National Center for Media Forensics at the University of Colorado at Denver) і Литовського центру судової експертизи. Університет Колорадо оцінював тільки сам по собі голос за допомогою автоматизованої системи, в той час як Литовський центр використовував також лінгвістичний аналіз.

В обох випадках експерти прийшли до висновку, що ймовірність збігу дуже висока.

Микола Ткачов - учасник першої та другої чеченських воєн, служив в різних військових округах, дослужився до генерал-полковника і командувача військовою частиною 20650, офіційно розформованої 8 вересня 2014 роки (два місяці після катастрофи Боїнга). При цьому сам він був звільнений зі служби указом від 10 грудня 2010 року.

Після свого формального звільнення з лютого 2011 року по серпень 2012-го Ткачов був головним військовим радником в Сирії.

У розмові з журналістами Ткачов заявляв, що що після свого повернення з Сирії в 2012 році він "з Єкатеринбурга нікуди не виїжджав" і в Україні в 2014 році не був.

Катастрофа малайзійського Boeing сталася 17 липня 2014 року. Літак авіакомпанії Malaysia Airlines летів з Амстердама в Куала-Лумпур. Загинули всі 298 осіб, що знаходилися на борту. У серпні 2014 року була створена Міжнародна слідча група, до якої увійшли представники Росії. У липні 2015 року Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН пропозицію створити міжнародний трибунал з розслідування аварії MH17.

28 вересня 2016 року Міжнародна слідча група офіційно оприлюднила результати розслідування катастрофи Boeing Малазійських авіаліній рейсу МН17, згідно з якими літак збили з ЗРК Бук, який доставили на Донбас з території Росії.