ХАМАС після рішення Трампа погрожує Ізраїлю новим повстанням

Новое Время
ХАМАС після рішення Трампа погрожує Ізраїлю новим повстанням

Ісламський рух спротиву (ХАМАС), який контролює Сектор Газа, після рішення Трампа щодо визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю закликав Палестину до спротиву та погрожує "новою інтифадою" (повстанням).

Як повідомляє DW, перші протести в Секторі Газа та низці населених пунктів на Західному березі Йордану розпочалися ще напередодні.

У Секторі Газа демонстранти палили портрети Трампа, прапори США та автомобільні шини.

Зранку 7 грудня у Палестині розпочався загальний страйк. Державні установи, крамниці, школи та банки на Західному березі Йордану та у східній частині Єрусалима зачинені.

Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю. Він доручив Держдепу розпочати підготовку до переведення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалима.

За словами прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, за священними місцями в Єрусалимі збережеться статус-кво, буде забезпечено свободу віросповідання для євреїв, християн і мусульман.

Президент Палестини Махмуд Аббас заявив, що рішення Дональда Трампа нівелює всі спроби Вашингтона встановити мир між Ізраїлем і Палестиною.