Утилізація упаковок: комуналка для українців може подорожчати ще на 200 гривень

УНІАН 2
16:13, 14 листопада 2017
2043

Законопроект передбачає, що виробники упаковки утилізуватимуть лише частину сміття, за утилізацію решти відходів заплатить споживач.

Иллюстрация REUTERS

У парламенті зареєстровано проект закону № 4028 "Про упаковку та відходи упаковки", повідомляє Gazeta.ua.

Читайте такожВерховну Раду закликали ухвалити пакет законопроектів щодо поводження зі сміттям​​

Законопроект передбачає, що виробники упаковки будуть самостійно утилізувати тільки певний відсоток тих відходів, які підлягають вторинній переробці. За утилізацію всіх інших відходів повинен буде заплатити споживач.

Експерти в сфері ЖКГ вважають, що з запуском сміттєпереробної галузі подібна ініціатива призведе до подорожчання комунальних платежів в середньому на 200 гривень з особи на місяць.

Законопроект орієнтується на вимоги виробників, охочих мінімізувати витрати. Так його вже підтримали впливові лобістські бізнес-асоціації: Європейська бізнес асоціація, Американська торгово-промислова палата, а також Асоціація пакувальників, куди входять: "Тетра Пак", "Кен-Пак", "Carlsberg Ukraine", "Крафт Фудз Україна", "Сандора", "Нестле Україна" та інші великі виробники упаковки.

Як заявляла раніше автор законопроекту Олена Бабак, "бізнесу потрібно продати свою продукцію кінцевому споживачеві, відповідно він шукатиме оптимальні і дешеві шляхи забезпечення утилізації відходів упаковки".

Позицію виробників упаковки підтримують й інші автори законопроекту, серед яких Анатолій Матвієнко, Тетяна Острикова, Олег Кришин, Остап Еднак і скандальний Борис Розенблат.

Разом з тим в парламенті заспокоюють, кажучи, що проект закону навряд чи буде підтриманий у залі. Як альтернатива йому пропонується комплексне вирішення проблеми сміття - пакет законопроектів про переробку відходів: № 4835-д, 4836, 4837, 6602.

Цей пакет законопроектів передбачає запуск комплексної системи поводження з відходами, створення нової галузі переробки відходів, будівництво сучасних переробних заводів, очищення країни від звалищ, впровадження сортування відходів, стимулювання еко-дизайну упаковки і товарів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter