В МВФ закликали владу України забезпечити незалежність НАБУ і САП

Новое Время
В МВФ закликали владу України забезпечити незалежність НАБУ і САП

Глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард закликала владу України забезпечити незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, йдеться в заяві Лагард, опублікованій на сайті МВФ.

"Ми глибоко стурбовані останніми подіями в Україні, які можуть згорнути прогрес, досягнутий у створенні незалежних інститутів для боротьби з корупцією на найвищому рівні", - зазначила вона.

Глава МВФ підкреслила, що боротьба з корупцією залишається ключовою вимогою не тільки західних партнерів, але й українського суспільства, а також є частиною зобов'язання уряду в рамках програми з МВФ.

"Ми наполегливо закликаємо українську владу і парламент забезпечити незалежність НАБУ і САП. Ми також закликаємо владу показати швидкий прогрес щодо законодавства, яке повинно запустити роботу незалежного Антикорупційного суду, відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи, який необхідний для винесення рішень по корупційних справах на найвищому рівні ", - йдеться в заяві Лагард.

Про те, що антикорупційні органи в Україні потребують підтримки раніше заявив і глава Світового банку Джим Йонг Кім.

Раніше народний депутат БПП Сергій Лещенко повідомив, що всі етапи голосування за закон про вбивство НАБУ проведуть 7 грудня.

Пізніше Мустафа Найєм повідомив, що законопроект про "вбивство" НАБУ знято з порядку денного і не розглядатиметься Радою.

Нагадаємо, 6 грудня глави фракцій БПП Артур Герасимов і Народний фронт Максим Бурбак внесли до Верховної Ради проект закону 7362 про спрощення процедури звільнення голів чотирьох антикорупційних органів. Зокрема, замість оцінки ефективності глави НАБУ Артема Ситника зовнішніми аудиторами, рішення про його відставку хочуть передати Верховній Раді.