Замість ДАІ в кущах: до кінця 2018-го Дорожня патрульна поліція почне функціонувати на всіх автошляхах – Шкіряк (Відео)

5 канал
Замість ДАІ в кущах: до кінця 2018-го Дорожня патрульна поліція почне функціонувати на всіх автошляхах – Шкіряк (Відео)

Шкіряк прокоментував інформацію, в ЗМІ, що коли було "ДАІ в кущах", то це був хоч якийсь контроль водіїв, а нині такого нема, Шкіряк сказав: "Чистої води маніпуляція, яка не витримує жодної критики... Контролюється. І повірте, ви можете відкрити стрічку новин і практично кожного дня прочитати статистику затриманих у нетверезому стані або про затриманих правопорушників. Але сьогодні ми, реформуючи систему правоохоронну, в першу чергу Нацполіцію, впроваджуємо якраз реформування Дорожньої патрульної поліції і до кінця цього року ми закриємо дорожньою патрульною поліцією, яка буде поєднувати дві функції: і слідкувати за порушенням правил, перевищенням швидкості, створенням аварійних ситуацій, так і оперативну функцію – реагувати на ті чи інші злочини".

Шкіряк наголосив: "Наразі закриті практично всі траси міжнародного значення, сподіваюся, що цього року ми зможемо закрити всі траси міждержавного значення. Принаймні основні. Ця робота триває, але ми не будемо займатися шапкозакиданням і не будемо казати, що це дуже легко зробити. Але там де система деградувала десятиліттями, зробити все одним розписом – неможливо. Тим більше країна перебуває у станні війни, і ще фінансування. Але я вважаю, що як тільки ми зможемо реалізувати систему відеоспостереження, як тільки листи щастя з невідворотністю… як тільки водій-порушник отримає 5 тисяч гривень штрафу і буде розуміти, що не заплативши в певний період часу цей штраф потроїться, а потім суд і позбавлення водійського посвідчення тоді, сподіваюся, буде покращення… МВС в цьому плані займає радикальну позицію... Патрулів дорожньої поліції буде достатньо до кінця цього року".

Шкіряк також наголосив, що Нацполіція ґрунтовно підходить до відбору персоналу Дорожньої патрульної поліції, але при цьому зауважив, що і сказав, що українське законодавство не достатньо захищає права поліцейських: "Ми і сьогодні відчуваємо брак кадрів. Бо достатньо ґрунтовно підходимо до підбору персоналу, але сказати, що в нас катастрофа – ні. Але зараз існує проблема у Нацполіції, а я вважаю цю проблему державного значення – це те, що зараз найбільш незахищеним з огляду на закон є саме поліцейський. І тому ми говоримо, що потрібні зміни в КПК… Наприклад у США поліцейський 100% захищений законом".