Лавров розкритикував спроби "силового сценарію" на Донбасі

Новое Время
Лавров розкритикував спроби

Москва стурбована спробами "замотати" розгляд російського проекту резолюції щодо миротворчої місії ООН на Донбасі зате пропонуються ідеї, що передбачають силовий сценарій вирішення конфлікту, заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров.

"Викликають глибоку стурбованість спроби замотати предметний розгляд російського проекту резолюції Ради безпеки про створення місії ООН зі сприяння і охорони спостерігачів СММ ОБСЄ в суворій відповідності з їх мандатом", - цитує Лаврова Радіо Свобода.

У Кремлі вважають, що пропозиції резолюції, згідно з якою миротворці повинні бути присутніми по всій території окупованого Донбасу, є рівнозначними "введенню на Донбас окупаційної адміністрації".

Раніше спецпредставник США по Україні Волкер заявив, що Росія повинна вивести свої війська з окупованих територій Донбасу, щоб миротворча місія ООН змогла почати там свою роботу.

Також він додав, що місія повинна мати повний контроль над всією зоною конфлікту, а не тільки по лінії зіткнення.

Москва неодноразово заявляла, що в разі розміщення миротворчих сил на Донбасі, вони повинні знаходиться лише на лінії зіткнення і мати тільки персональне легка зброя.