Нацбанк заборонив в Україні рублі з зображенням анексованого Криму

Дзеркало Тижня
Нацбанк заборонив в Україні рублі з зображенням анексованого Криму

Фінансовим установам заборонено здійснювати операції з банкнотами і монетами Центрального банку РФ, на яких зображені окуповані території України.

Національний банк України заборонив фінансовим установам здійснювати касові операції з банкнотами і монетами Центрального банку Російської Федерації з зображенням об'єктів, розташованих на окупованих українських територіях, повідомила прес-служба НБУ.

Йдеться про зображення карт, символів, будівель, пам'ятників, пам'яток археології, архітектури, історії, і всіх інших об'єктів, розташованих на окупованих Росією адміністративно-територіальних одиницях України, та таких, що містять тексти про окупацію української території.

Повідомляється, що заборона поширюється також на операції, які здійснюються при купівлі/продажу готівкової іноземної валюти між банками.

Крім того, фінансовим установам і "Укрпошті" заборонено при здійсненні та виплаті переказів приймати або видавати банкноти і монети Центрального банку РФ з зображенням об'єктів на окупованій території України.

Постанова набирає чинності з 17 жовтня 2017 року.

Зазначається, що Нацбанк прийняв таке рішення з метою захисту суверенітету і територіальної цілісності держави та керуючись вимогами законодавства.

Читайте також: У "ЛНР" оголосили російський рубль офіційною грошовою одиницею

Нагадаємо, що в Росії Центробанк з учорашнього дня, 12 жовтня, ввів в обіг банкноту номіналом 200 рублів, на якій зображені види окупованого Севастополя.

У лютому рада директорів Банку Росії прийняла рішення про розміщення на банкноті номіналом 200 рублів зображення символів Севастополя – зображення пам'ятника затопленим кораблям і вид на Херсонес Таврійський. Рішення було прийнято за підсумками загальноросійського конкурсу з вибору символів для нових банкнот.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter