Росія і ще три країни бойкотували зустріч ООН по Венесуелі

Гордон
Росія і ще три країни бойкотували зустріч ООН по Венесуелі

Представники Росії, Китаю, Єгипту і Болівії не прийшли на неформальну зустріч Ради безпеки ООН, пов'язану із ситуацією у Венесуелі, повідомляє Reuters.

Постійний представник РФ в ООН Василь Небензя пояснив ігнорування зустрічі, організованої США, тим, що "питання полягає у втручанні у внутрішні справи Венесуели". За його словами, країна може вирішити їх самостійно.

Постпред США в ООН Нікі Гейлі заявила, що уряд Венесуели намагається вплинути на участь людей на зустрічі, що "посилює його провину".

Постійний представник Венесуели Рафаель Рамірес назвав неформальну зустріч Радбезу ООН ворожим актом з боку США, який підриває принцип суверенітету держави-члена ООН.

На початку квітня у Венесуелі розпочалися антиурядові маніфестації. У травні протести посилилися після того, як президент країни Ніколас Мадуро вирішив скликати конституційну асамблею для зміни конституції країни.

У серпні новообрана асамблея позбавила повноважень парламент Венесуели. Опозиція заявила, що у такий спосіб Мадуро узурпує владу. Під час протестів у країні загинуло понад 100 осіб.

25 серпня президент США Дональд Трамп підписав наказ про запровадження нових фінансових санкцій "проти диктатури у Венесуелі". У листопаді 2017 року Штати розширили санкції.

Мадуро заявив, що нові санкції покликані підштовхнути країну до дефолту.

23 вересня Канада запровадила обмежувальні заходи проти 40 венесуельських чиновників, включно із президентом країни.