Захарченко заявив про заснування держави "Малоросія" – "наступника України"

Гордон
Захарченко заявив про заснування держави

Ватажок терористичного угруповання "ДНР" Олександр Захарченко оголосив про створення нової держави "Малоросія". Про це він розповів журналістам 18 липня, повідомляє "Интерфакс".

Захарченко заявив, що держава Україна "не підлягає відновленню", тому "Малоросія" є її "наступницею".

Столицею придуманої Захарченком "держави" має стати окупований Донецьк, а державним прапором "визнано прапор Богдана Хмельницького". Київ же, за його словами, залишиться "історико-культурним центром без статусу столичного міста".

На думку ватажка бойовиків, окуповані ними території Донбасу залишаються "єдиними територіями України, за винятком Криму, на яких збереглася законна влада".

Захарченко додав, що у "країні" потрібно буде ввести воєнний стан на три роки. На його думку, "перезаснування країни" – це мирний вихід.

Ватажок "ДНР" стверджує, що представники терористів "провели консультації з представниками влади та бізнесу регіонів" і чекають "підтримки" світової спільноти.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.