Пхеньян: Війна на Корейському півострові стала встановленим фактом, залишився лише питання часу

Гордон 5

На Корейському півострові складається напружена ситуація, у якій неможливо прогнозувати, коли спалахне ядерна війна, повідомив представник міністерства закордонних справ КНДР агентству ЦТАК.

"У розпалі цієї напруженості високопоставлені політики США безперервно кидають різкі слова про війну. Так що війна на Корейському півострові стала вже встановленим фактом, залишилося лише питання часу", – сказано в повідомленні.

Згідно із заявою МЗС КНДР, "підступним задумом США" є "що б там не було запалити ґніт ядерної війни на Корейському півострові під приводом жорстокого контрзаходу з нашого боку".

"США майже щодня рекламують ядерну війну на Корейському півострові, і це викликає нашу природну пильність", – додали у МЗС КНДР.

Також наголошують, що Пхеньян не бажає війни, але в разі її початку змусить США розплачуватися "надсильними ядерними силами".

"Якщо США не хочуть згоріти на своєму вогні, то краще поводитися розумніше і спокійніше", – додали у МЗС КНДР.

Відносини США і КНДР зіпсувалися на тлі мілітаризації в Північній Кореї. Із 2006 року країна провела шість випробувань ядерної зброї і десятки запусків балістичних ракет.

Новий запуск КНДР здійснила вранці 29 листопада (у ніч з 28-го на 29 листопада за Києвом). Балістична ракета пролетіла приблизно 1000 км і впала в Японське море.

Співкерівник організації "Союз стурбованих учених" Девід Райт, посилаючись на дані міністрів оборони США Джеймса Меттіса і Японії Іцунорі Онодера, зазначив, що за певних умов балістична ракета КНДР може досягти будь-якої частини Сполучених Штатів.

США неодноразово посилювали санкції проти Північної Кореї. Трамп також попереджав, що США готові використовувати "весь спектр військової сили", щоб зупинити атаку з боку КНДР.