Журналістка Седлецька: Луценко планував зустрітися в США з генпрокурором, керівництвом ФБР та Держдепартаменту, але йому відмовили

Гордон
Журналістка Седлецька: Луценко планував зустрітися в США з генпрокурором, керівництвом ФБР та Держдепартаменту, але йому відмовили

Журналістка Наталія Седлецька стверджує, що їй стала відома причина скасування візиту генерального прокурора України Юрія Луценка до США. Про це вона написала у Facebook.

"У Вашингтоні мені вдалося фактично з перших вуст з'ясувати, що передувало скасуванню візиту самого Луценка у Штати, куди він був запрошений на форум із повернення активів. Справа в тому, що він також сподівався тут зустрітись із низкою високопосадовців, рівень яких відповідав би його посаді генпрокурора, але йому у цьому було відмовлено", – повідомила Седлецька.

За її словами, українські дипломати намагалися влаштувати Луценку особисту зустріч із генпрокурором США Джеффом Сешнсом, але їм відмовили в письмовій формі.

"Не захотіло зустрічатись із Луценком і найвище керівництво ФБР та Держдепартаменту", – додала журналіст.

Водночас у директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника, який разом із керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким перебуває з візитом у США, була заздалегідь запланована низка зустрічей із заступником ФБР, керівництвом Держдепу і главою Світового банку, зазначила Седлецька.

Вона вважає, що це недвозначні сигнали, що керівники України втрачають довіру Заходу.5 грудня Седлецька повідомила, що візит Луценка на Глобальний форум щодо повернення активів у Вашингтоні було скасовано. У підсумку на церемонії відкриття від України з вітальним словом виступав посол у США Валерій Чалий.