В РФ хочуть оголосити «Радіо Свободу», «Голос Америки» і Deutsche Welle іноземними агентами

ZIK 1

Російські законодавці готують законопроект, згідно з яким змусять деякі західні видання реєструватися в РФ, як «іноземні агенти».

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на першого заступника голови фракції «Єдиної Росії» в Держдумі Андрія Ісаєва.

Galerie - Russisches Fernsehen (picture-alliance/dpa)

Під дію майбутнього закону можуть потрапити американські CNN, «Радіо Свобода», «Голос Америки» і німецька Deutsche Welle.

Приводом для законопроекту стало зобов’язання міністерства юстиції США зареєструвати російського закордонного мовника RT відповідно до закону про «іноземних агентів». Таку саму реєстрацію вимагають і від російського держагентства новин Sputnik.

Главред RT Маргарита Симоньян на своєму сайті звинуватила США у «війні» проти російських ЗМІ і посяганні на свободу слова.

У зв’язку з цим в Росії заявили про готовність дати відповідь в ситуації з «обмеженням» російських ЗМІ в США.

Згодом міністерство юстиції Росії попередило «Радіо Свобода» і його проекти канал «Настоящее время» і сайт «Idel.Реаліі», що їх роботу в РФ можуть обмежити, оскільки «діяльність може бути кваліфікована як діяльність іноземного агента».

В оприлюдненому в січні звіті американських спецслужб говорилося, що Росія втрутилася в президентські вибори 2016 року. Окремо в цьому звіті названо телеканал RT, який фахівці вважають «головним інструментом міжнародної пропаганди Кремля».