Польоти дронів в Україні не обмежуватимуть: жорсткі правила виявилися "пропонованими"

5 канал 3
Польоти дронів в Україні не обмежуватимуть: жорсткі правила виявилися

Польоти дронів в Україні не обмежуватимуть. У Державіаслужбі скоригували офіційне повідомлення – мовляв розроблені правила для роботи з цими літальними апаратами є пропонованими.

У Федерації власників безпілотників розповіли, що пропозиції не затвердило Міністерство юстиції, відповідно – вони не мають юридичної сили. Зі свого блоку, в Мінінфраструктури додають, що чіткі правила використання дронів ще потрібно сформувати, але робитимуть це спільно з їхніми власниками.

"З боку державних органів влади не буде жодних обмежень… Ми країна, яка воює, на жаль. Це реальний стан речей. І ми знаємо, що були факти скидання бомб з дронів ворожої держави, Росії", – зазначив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

"Ми за правила, але за ті правила, які ми разом з ними напрацювали. А не те, що вони реально хочуть ввести у дію. Наразі це рекомендація, бо ці правила не зареєстровані у Мін'юсті. Тобто немає жодної юридичної сили. І у них на сайті зараз вже написано з формулюванням "пропонуємо", – пояснив голова Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк.

Нагадаємо, Державіаслужба України розробила тимчасовий порядок використання повітряного простору. Згідно з ним – заборонено літати безпілотниками над об'єктами, які перебувають під охороною військовими чи правоохоронними органами, центральними вулицями населених пунктів. А коптерам до 2 кг вагою можна здійматися не вище 50 м.

Дивіться також фотогалерею: