Тіллерсон: Україна - основна перепона у нормалізації відносин між США і Росією

iPress.ua 1
Тіллерсон: Україна - основна перепона у нормалізації відносин між США і Росією

"Росія озброює, очолює, тренує і воює разом з антиурядовими силами. Ми закликаємо її поплічників припинити те насильство, залякування та ці атаки на місію ОБСЄ", - заявив Рекс Тіллерсон на зустрічі глав МЗС країн-членів Організації з безпеки та співробітництва у Європі, повідомляє "Голос Америки".

Він додав, що США ніколи не визнають окупацію Криму.

"Ми ніколи не визнаємо російську окупацію та спробу анексії Крим. Санкції, що запроваджені через Крим, залишатимуться в силі поки Росія не поверне повний контроль на півострові Україні. У тому, що стосується сходу України, ми приєднуємося до наших європейських партнерів: збереження санкцій до тих пір, поки Росія не виведе війська з Донбасу і не виконає Мінські домовленості", - сказав Тіллерсон.

Відзначається, що держсекретар мав зустріч з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим 7 грудня, після якої заявив про "хороший діалог" і "співпрацю".

Водночас він повідомив, що питання про миротворчу місію ООН в Україні поки не вирішене, бо це "неможливо вирішити за одну зустріч".

Нагадаємо, що державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що нормалізація відносин НАТО з Росією залежить від припинення російської агресії в Україні.