Клімкін: Механізм реалізації закону про освіту обговорять з нацменшинами

Новое Время
Клімкін: Механізм реалізації закону про освіту обговорять з нацменшинами

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що механізм реалізації українського закону про освіту слід обговорити безпосередньо з національними меншинами в місцях їх проживання.

Про це він сказав в ході спільного брифінгу з румунським колегою в Бухаресті, трансляцію якого вів телеканал 112 Україна.

"Механізм імплементації важливо обговорити з нашими румунськими друзями і партнерами, але перш за все важливо обговорити з громадами, оскільки мова йде про громади. Освіта - вона ніколи не про політику, звичайно, завжди є політичний вимір, ми все це розуміємо. Але це про людей, про їхніх дітей, які повинні в майбутньому піти вперед і бути майбутнім України, і бути майбутнім України в єдиному ЄС", - сказав Клімкін.

Клімкін також зазначив, що в ході відвідування парламенту Румунії говорив про можливість спільного відвідування румунських громад в Україні, в тому числі за участю членів парламенту, співробітників міністерств освіти двох країн.

В ході таких візитів, вважає Клімкін, і потрібно з'ясувати, яким бачать нацменшини механізм реалізації закону.

25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон Про освіту, згідно з яким, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.

Але відповідно з освітньою програмою можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Новий закон про освіту розкритикувала Румунія і Молдова. МЗС Угорщини подав скарги в ОБСЄ, ООН і Євросоюз у зв'язку з реформою освіти в Україні.

Особливо жорстку позицію щодо української реформи освіти зайняла Угорщина.

10 жовтня глава МЗС Угорщини Сійярто заявив, що новий закон України про освіту істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У зв'язку з цим, Будапешт планує ініціювати наступного понеділка на нараді міністрів закордонних справ країн-членів Європейського союзу в Люксембурзі перегляд цієї Угоди.

Україна передала вказаний закон на експертизу Венеціанської комісії, чия оцінка повинна поставити крапку в дискусіях навколо української реформи освіти.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) розкритикувала українську реформу і схвалила рекомендації для України за підсумками термінових дебатів.